Rozwój Katowice 4:1 MUKP Dąbrowa Górnicza
MKS Siemianowiczanka 2:3 Sparta Katowice

Aktualności

Kolejne zwycięstwo Rozwoju! Drużyna z Katowic na...

• autor: rozwitek99, 2014-09-14 21:44
Kolejne zwycięstwo Rozwoju! Drużyna z Katowic na prowadzeniu!

W sobotnie popołudnie odbył się mecz na szczycie, Rozwój Katowice'99 podejmował rywali z Sosnowca - Zagłębie'99. Mimo bardzo dobrej gry gości Rozwój wygrał 2-1 i zapewnił sobie fotel lidera.

Od początku wiadomo było, że mecz ten dla naszej drużyny nie będzie łatwym starciem. Zagłębie od początku atakowało, lecz nie potrafili wykorzystać nadarzających się sytuacji. Rozwój musiał się bronić, więc cofnęli się na własną połowę. Zagłębie w pierwszej połowie było częściej przy piłce, ale gdy gospodarze przejmowali ją robili dość groźne kontry. Jedna z nich przyniosła efekty, w 30 minucie błąd defensywy rywali z Sosnowca wykorzystał nowy nabytek Rozwoju, Bartosz 'Kuku' Chwila, który umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki zapewnił nam trochę więcej swobody. Warto dodać iż była to pierwsza bramka Kuku w barwach Katowickiej drużny. Po przerwie mecz stał się wyrównany do momentu akcji bocznego pomocnika Zagłębia, Sebastiana Dudały, który 'zabawił się' z naszymi obrońcami i zdobył wyrównującą bramkę. Po owej bramce goście jeszcze bardziej zaczęli 'cisnąć' zespół trenera Grzegorza Witka, lecz na marne, gdyż kolejny błąd wykorzystał Bartosz ' Henio' Hein, który dość przypadkowo dostał piłkę w polu karnym rywali i po ładnym uderzeniu od poprzeczki umieścił piłkę w siatce.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu obydwu drużyn, lecz to właśnie Rozwój miał więcej szczęścia.